PROGRAM EVENIMENT RAIFFEISEN BANK BUCHAREST MARATHON 2020

13:00 – Deschidere Sport Expo

13:00-20:00 – Înscrieri la Sport Expo ( în limita locurilor disponibile ) și ridicarea kit-ului de participare

13:00-20:00 – Înscrieri la Sport Expo ( în limita locurilor disponibile ) și ridicarea kit-ului de participare

7:00-10:00 Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Adolescentilor

7:00-14:40 Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Copiilor

7:00-8:00 Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Populara

8:00-8:30 Incalzire Cursa Populara cu echipa World Class

8:50 Start Cursa Populara persoane cu dizabilitati

9:00 Start Cursa Populara

9:30-09:40 Sesiune stretching cu echipa World Class Cursa Populara

9:40-10:00 Incalzire cu echipa World Class Cursa Adolescentilor

9:40-10:00 Contestatii Cursa Populara la cortul de premii

10:10 Festivitate premiere Cursa Populara femei

10:20 Festivitate premiere Cursa Populara barbati

10:30 Festivitate premiere Cursa Populara persoane cu dizabilitati femei

10:35 Festivitate premiere Cursa Populara persoane cu dizabilitati barbati

10:30 Start Cursa Adolescentilor 14-19 ani: 2:5 km

11:00-11:10 Sesiune stretching cu echipa World Class Cursa Adolescentilor

11:00-11:20 Contestatii Cursa Adolescentilor

11:30 Festivitate premiere primele 5 fete: 14-19 ani

11:40 Festivitate premiere primii 5 baieti: 14-19 ani

11:45-12:15 Incalzire cu echipa World Class Cursa Copiilor

12:30 Start parinti si copii 0-5 ani

12:50 Start 6-7 ani baieti; alearga 0:9 km

13:10 Start 6-7 ani fete; alearga 0:9 km

13:30 Start 8-9 ani baieti; alearga 0:9 km

13:50 Start 8-9 ani fete; alearga 0:9 km

14:10 Start 10-12 ani baieti; alearga 1:4 km

14:30 Start 10-12 ani fete; alearga 1:4 km

13:00 extragere premii pentru categoria baieti 0-5 ani

13:10 extragere premii pentru categoria fete 0-5 ani

13:40 extragere premii pentru categoria baieti 6-7 ani

13:50 extragere premii pentru categoria fete 6-7 ani

14:20 extragere premii pentru categoria baieti 8-9 ani

14:30 extragere premii pentru categoria fete 8-9 ani

15:10 extragere premii pentru categoria baieti 10-12 ani

15:20 extragere premii pentru categoria fete 10-12 ani

7:00-8:00 Ridicare kit-uri alergatori din provincie: Sport Expo

8:00-8:30 Incalzire pe scena: pt 10km, 21km si Stafeta cu echipa World Class

8:45 Start alergatorii cu dizabilitati cursa de 10 km

9:00 Start cursa de 21 km, 10 km si Stafeta

10:10-10:20 Sesiune stretching cu echipa World Class Cursa 10K

10:00-10:20 Contestatii 10 km la cortul de premii

10:30 Festivitate premiere Cursa 10 Km femei;

10:40 Festivitate premiere Cursa 10 Km barbati ;

10:50 Festivitate premiere Cursa 10 Km femei persoane cu dizabilitati

10:55 Festivitate premiere Cursa 10 Km barbati persoane cu dizabilitati

11:00-11:20 Contestatii 21 km si Stafete;

11:10-11:20 Sesiune stretching cu echipa World Class Cursa 21K

11:30 Festivitate premiere Semi-maraton femei; clasament general;

11:40 Festivitate premiere Semi-maraton barbati; clasament general;

12:10 Festivitate premiere Semi-maraton femei; clasament national;

12:20 Festivitate premiere Semi-maraton barbati; clasament national;

12:30 Festivitate premiere Stafeta